Ružomberčanky v Európskom pohári FIBA doma zdolali Wallonia Basket

27.11.2013 Celý región

Ružomberok 27. novembra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom domácom zápase G-skupiny Európskeho pohára FIBA nad belgickým Wallonia Basket vysoko 79:55 a oplatili mu tak prehru z prvého vzájomného duelu.

Zverenky trénera Juraja Suju majú po 4. kole na konte dve výhry a dve prehry a patrí im druhá priečka v tabuľke. Ružomberčanky si tak udržali šancu na postup do vyraďovacej fázy súťaže.

"Ruža" sa najbližšie predstaví 4. decembra o 20.00 h na palubovke francúzskeho GB Tarbes.

V druhej najvýznamnejšej klubovej súťaži basketbalistiek v Európe štartuje v siedmich skupinách 28 tímov. Do šestnásťfinále postúpia prvé dve družstvá z každej skupiny, ktoré doplnia dve najlepšie z tretích miest.

G-skupina:

MBK Ružomberok - Wallonia Baskett 79:55 (42:30)
zostava a body MBK: Kmeťová 20 (4 trojky), Baburová 14 (3), Murphyová 14, Brezániová 10, Stalvantován 7 (Černáková 6, Remenárová 5, Vesterbergová 3, Hadačová, Kudličková) - najviac bodov Wallonia: Trahanová 26, Carpreauxová 9, Andersonová a Mingoová po 8. TH: 19/14–17/12. fauly: 16:24, 5 faulov: 37. Carpréauxová (Wallonia), trojky: 9:3, 1050 divákov. Rozhodovali: Lenczowski (Poľ.), Sziffra (Maď.) a Hjartarson (Švaj.), štvrtiny: 19:14, 23:16, 28:7, 9:18.

V 3. minúte bol stav 2:6, no o dve minúty na to Liptáčky po prvý raz otočili misky váh na svoju stranu – 7:6. Belgický tím viedol poslednýkrát v zápase v 7. minúte 9:12. O dve neskôr bolo už vyrovnané 14:14 a potom liptovský kolektív udrel 11–bodovou šnúrou a v 13. minúte odskočil na 25:14. Po polčase mali Ružomberčanky k dobru 12 bodov (42:30). Domáce hráčky mali impozantný vstup do druhej polovice, po úžasnom uragáne ušli v 29. minúte na rozdiel 36 bodov (70:34) a rozhodli tak o osude zápasu. Záverečnú štvrtinu, keď priestor dostala aj "lavička", prehrali Ružomberčanky 9:18, ale to už nič nezmenilo na ich vysokom víťazstve.

Hlasy po zápase

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Dievčatá ukázali veľmi dobrý basketbal, ktorý bol založený na kvalitnej obrane a dobrom prechode do útoku. Keď sa k tomu pridala aj vysoká strelecká úspešnosť, tak z toho bol aj 36–bodový rozdiel. Už v prvom polčase sme viedli o 12 bodov, ale ešte to nebolo ono. Po veľkej prestávke celé družstvo ešte pridalo. Vtedy to bola radosť pozerať. Som rád, že sme vyhrávali tak vysoko a mohli sme v závere pošetriť kľúčové hráčky. Všetci sme si dnes želali, aby sme zostali žiť v boji o postup zo skupiny do vyraďovacej fázy. To sa stalo a sme veľmi šťastní."